خبرگزاری رسمی كره شمالی اعلام كرد، رهبر این كشور اخیرا از روستای پانمونجام كه در سال ۱۹۵۳ پیمان صلح موقت جنگ دو كره در آن امضا شد، بازدید كرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، كیم جونگ اون، رهبر كره شمالی در جریان این بازدید اظهار داشت، عمیقا رضایتمند است كه همه سربازان مستقر در این روستا با هوشیاری، هرگونه تحرك دشمنان را دنبال می‌كنند و وظایف جنگی خود را به شیوه مسئولانه اجرا می‌كنند.

كیم جونگ اون اظهار داشت: سربازان ارتش باید در حالی كه در مقابله همیشگی با دشمنان قرار دارند حداكثر سطح هوشیاری را داشته باشند.

رهبر كره شمالی در جریان بازدید از این روستا از مكان‌های مختلف در آن شامل بنای یادبود امضای كیم ایل سونگ، امارت فانمون و همین طور امارت تونگیل دیدن كرد.

كیم جونگ اون همچنین در جریان بازدید از اتاق كنفرانس مذاكرات صلح موقت در سال ۱۹۵۳ و همین طور اتاقی كه توافق‌نامه صلح موقت در آن امضا شد اظهار داشت كه این مكان‌ها باید به خوبی نگهداری شده و مدیریت شوند.

وی افزود: اگر در آینده جنگ بار دیگر اتفاق بیفتد، ارتش و مردم كره شمالی این بار دشمنان را مجبور خواهند ساخت به جای آنكه تنها پای توافق صلح موقت را امضا كنند پای سند تسلیم را نیز امضا كنند.

وی همچنین به سربازان در این روستا به عنوان هدیه، یك دوربین، یك سلاح خودكار و یك مسلسل اهدا كرد.