با نزدیک ‌شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، صدر اعظم آلمان و شماری از مقامات اروپایی علیه نامزد سوسیالیست این انتخابات تشکیل ائتلاف داده‌اند.

به گزارش فارس به نقل از هفته‌نامه آلمانی "اشپیگل"، در حالی که بیش از یک ماه به زمان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه زمان باقی است، "آنگلا مرکل" صدراعظم آلمان و شماری از دیگر مقامات ارشد اروپایی اعلام کردند که با تشکیل ائتلاف از "فرانسوا اولاند" نامزد سوسیالیست حمایت نخواهند کرد.

بر اساس این گزارش، موضع گیری‌های انتقادی اولاند علیه بسته‌های کمک مالی اروپا، علت این اقدام مقامات اروپایی اعلام شده است.وی در اظهاراتی در این زمینه اعلام کرده بود که موضوع بسته‌های نجات را بار دیگر به مذاکره خواهد گذاشت.

علاوه بر مرکل، "ماریو مونتی" نخست وزیر ایتالیا، " ماریانو راخوی" و "دیوید کامرون" نخست وزیران اسپانیا و انگلیس در ائتلاف علیه اولاند شرکت کرده‌اند.

همچنین مرکل به عنوان شخصی که ارائه بسته‌های نجات مالی را فعالانه دنبال می‌کند در این زمینه اعلام کرد که از "نیکلا سارکوزی" رئیس‌جمهور فرانسه برای پیروزی در انتخابات آتی با تمام توان حمایت خواهد کرد.

انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه در ۲ مرحله و طی روزهای ۲۲ آوریل و ۶ ماه می برگزار خواهد شد.