محمود الزهار تاكید كرد كه جنبش حماس روابط خود را با نظام حاكم سوریه قطع نكرده و این جنبش امیدوار است كه شرایط سوریه به حالت عادی بازگردد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، محمود الزهار، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در خصوص روابط این جنبش با سوریه عنوان داشت: حماس روابط خود را با نظام حاكم سوریه قطع نكرده و امیدوار است كه شرایط این كشور به حالت عادی باز گردد.

وی در ادامه افزود: چه كسی گفته است كه ما روابط خود را با نظام حاكم سوریه قطع كرده‌ایم. چرا برخی می‌خواهند میان ما و سوریه جدایی بیافكنند.

الزهار همچنین عنوان داشت: امیدواریم كه سوریه در خیر و عافیت به سر ببرد و ملت این كشور به حقوق خود دست یابند.

وی در ادامه افزود: امیدواریم كه نظام حاكم سوریه كه نماینده مردم این كشور به شمار می‌آید قدرتمند باقی بماند. مردمی كه توانستند سرزمین خود را آزاد كنند و به فلسطینی‌ها در آزادسازی سرزمینشان كمك كنند.

پیشتر اخباری در خصوص خروج اعضای حماس از سوریه و انتقال دفتر سیاسی این جنبش از این كشور منتشر شده بود.

الزهار تاكید كرد: جلسات دفتر سیاسی جنبش حماس در خارج از سوریه برگزار می‌شد حتی زمانی كه شرایط در این كشور عادی بود و برخی از نشست‌ها نیز در سوریه برگزار می‌شد چرا كه برخی كشورها نمی‌خواستند نشست‌های ما در آنجا برگزار شود اما زمانی كه درهای مصر و قطر به روی ما باز شد حق ماست كه در آنجا نیز نشست‌هایی داشته باشیم.