سازمان آزادی‌بخش فلسطین قصد دارد با ارسال نامه‌ای به مسئولان رژیم صهیونیستی شروط رهبران فلسطین برای ازسرگیری مذاكرات صلح را اعلام كند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبكه فلسطین الیوم، مسئولان سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف)، قصد دارند طی چند روز آینده نامه‌ای را به مسئولان رژیم صهیونیستی ارائه كنند كه در آن شروط رهبران فلسطینی برای ازسرگیری مذاكرات صلح اعلام شده است.

در این نامه كه پیش‌بینی می‌شود پس از اطلاع مسئولان آمریكا از سوی ناصر جودهٔ، وزیر امور خارجه اردن به مسئولان رژیم صهیونیستی ارائه شود، آمده است كه شرط‌های رهبران فلسطینی برای ازسرگیری روند صلح میان دو طرف و بازگشت به میز مذاكره عبارت است از موافقت اسرائیل با راهكار تشكیل دو كشور در مرزهای ۱۹۶۷، امكان تبادل اراضی باارزش برابر و پایان دادن شهرك‌سازی‌ها در اراضی فلسطینی به ویژه بیت‌المقدس شرقی.

در این نامه كه به دو زبان انگلیسی و عربی نوشته شده، ضمن اشاره به تجربیات روند مذاكرات صلح در دوره‌های قبل، آزادی فلسطینی‌های بازداشت‌ شده به ویژه كسانی كه پیش از سال ۱۹۹۴ دستگیر شده‌اند، لغو همه تصمیماتی كه اسرائیل از سال ۲۰۰۰ تاكنون اتخاذ كرده است و نیز احترام به تمامی توافقنامه‌های امضا شده میان دو طرف از دیگر شروط رهبران فلسطین برای ازسرگیری مذاكرات اعلام شده است.

دو طرف فلسطین و رژیم صهیونیستی پیشتر در امان، پایتخت اردن مذاكراتی را با هدف ازسرگیری مذاكرات صلح آغاز كردند كه این مذاكرات به خاطر مخالفت‌های رژیم صهیونیستی با قبول پیش‌شرط‌های رهبران فلسطینی برای ازسرگیری مذاكرات به شكست انجامید.