اسیر زن فلسطینی كه بیش از ۱۶ روز است در اعتراض به سیاست بازداشت اداری دست به اعتصاب غذا زده با ارسال پیامی تاكید كرد: برای ‌آزادیم معامله نخواهم كرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبكه فلسطین الیوم، هناء الشلبی، اسیر فلسطینی كه از ۱۶ روز پیش در اعتراض به سیاست بازداشت اداری دست به اعتصاب غذا زده، با ارسال پیامی به مناسبت روز جهانی زن اعلام كرد كه تا زمان پیروزی شرافت خود، ملت فلسطین و تمام زنان مبارز جهان از اعتصاب غذا دست نخواهد كشید.

الشلبی در این پیام كه توسط شیرین عراقی، وكیلش به مردم منتقل شد، اظهار داشت: برای آزادی معامله نمی‌كنم چرا كه هر چیز ارزشمندی حق من است. من تصمیم گرفتم كه به خاطر شرافت خود و تمام زنان مبارز راه آزادی و استقلال بجنگم و پیروز شوم، چرا كه رژیم اشغالگر سال‌های طولانی است كه ما را به شیوه‌های مختلف شكنجه می‌كند و زنان اسیر با مقاومت خود در برابر این اشغالگری‌ها به ارزش‌های والایی دست یافته‌اند.

وی در ادامه صدور حكم بازداشت اداری علیه خود را وسیله‌ای برای انتقام جویی و سیاستی نژاد پرستانه دانست و گفت: صلیب سرخ، مراكز حقوق بشر مصر و توافقنامه تبادل اسیران از من حمایت می‌كنند و تمامی اتهامات وارده بر من عاری از حقیقت است.

الشلبی در پایان ضمن تحسین موضع اسیران فلسطین در تحریم دادگاه‌های بازداشت اداری این اقدام را گامی در راستای پایان دادن به سیاست بازداشت اداری به عنوان مهمترین و خطرناك‌ترین سیاست‌ رژیم صهیونیستی دانست.

شیرین عراقی، وكیل وی نیز گفت: الشلبی به رغم اوضاع نابسامان جسمانی از روحیه‌ای خوبی برخوردار است.

این در حالی كه پزشكان زندان از زمان آغاز اعتصاب غذایی وی را معاینه نكرده‌اند.