سخنگوی جنبش حماس با تاكید بر پایبندی این جنبش بر توافقنامه دوحه عنوان داشت كه محمود عباس عامل به تاخیر افتادن تشكیل دولت فلسطین شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سامی ابوزهری، سخنگوی جنبش حماس در گفت و گو با رادیو سوای آمریكا عنوان داشت: برخی جنبش حماس را متهم می‌كنند كه باعث سنگ‌اندازی در روند تشكیل دولت آینده فلسطین شده است.

وی در ادامه افزود: این مساله نادرست است چرا كه محمود عباس، رئیس تشكیلات خودگردان فلسطین اعلام كرده بود كه تشكیل دولت فلسطین به دلیل عدم پاسخگویی طرف اسرائیلی به نامه وی در زمینه برگزاری انتخابات در شهر قدس به تاخیر افتاده است.

ابوزهری همچنین عنوان داشت: سخنان عباس كه در آن تاخیر تشكیل دولت فلسطین را به دلیل مواضع حماس اعلام كرده بود نادرست است و هیچ پایه و اساسی ندارد.

وی در ادامه افزود: ما به صورت رسمی و طی بیانیه‌های رسمی به عباس و دیگر رهبران فلسطینی اعلام كرده‌ایم كه به صورت كامل به توافقنامه دوحه پایبند هستیم.

ابوزهری همچنین عنوان داشت: در دیدارهای اخیر مسئولان حماس با عباس وی اعلام كرده كه می‌خواهد تشكیل دولت فلسطین را تا زمان دریافت تضمین‌هایی برای تعیین زمان برگزاری انتخابات به تاخیر بیندازد و این بدان معناست كه می‌خواهد قدس را نیز در انتخابات مشاركت دهد. بنابراین این مساله به موافقت اسرائیل نیاز دارد.

ابوزهری همچنین عنوان داشت: این طرح را خود عباس مطرح كرده و او كسی است كه باعث به تاخیر افتادن تشكیل دولت فلسطین شده است.