نماینده آیت‌الله العظمی سید علی سیستانی ضمن انتقاد از مسئولان پارلمان عراق به خاطر اختصاص بودجه‌ای برای خرید خودروهای ضد گلوله برای نمایندگان از مسئولان خواست این اموال را به خسارت دیدگان اقدامات خشونت‌آمیز در عراق اختصاص دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه اماراتی دارالخلیج، شیخ عبدالمهدی كربلایی، نماینده آیت‌الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالی قدر شیعیان جهان طی سخنانی در خطبه نماز جمعه در كربلا از طرح اخیر پارلمان عراق جهت اختصاص بودجه‌ای برای خرید خودروهای ضد گلوله برای نمایندگان پارلمان انتقاد كرد و گفت: بهتر است نمایندگان پارلمان به جای اختصاص بودجه برای خرید خودروهای ضد گلوله برای نمایندگان كه معادل ‌٦٠ میلیارد دینار عراق (‌٦/٥١ میلیون دلار) هزینه در بر خواهد داشت اموال دولت را به طرح‌های دیگری از جمله اجرای طرح‌های خدمت‌رسانی به شهروندان عراقی و خانواده‌های خسارت دیده از اقدامات تروریستی اخیر اختصاص دهند.

وی افزود: این اقدام نه تنها الگویی برای نمایندگان پارلمان جهت عملكرد و تعامل مثبت با خواسته‌های ملی خواهد شد بلكه تاثیری مثبت در ایجاد فضای اطمینان میان شهروندان و مسئولان عراق به جای خواهد گذاشت.

كربلایی همچنین از دولت عراق خواست كه دلایل و انگیزه‌های اقدامات خشونت‌آمیز اخیر در كشور و راه‌های رویارویی با آن را در آینده بررسی كند. به ویژه اینكه تروریست‌ها اخیرا شیوه‌های جدیدی را برای اجرای طرح‌های تروریستی خود از جمله وقوع انفجار همزمان در پیش گرفتند.

پارلمان عراق پیشتر طرح اختصاص بودجه برای خرید خودروی ضد گلوله برای نمایندگان عراق را پیشنهاد داده بود كه این طرح با مخالفت‌های فراوانی از سوی ملت عراق رو به رو شد.