صدراعظم آلمان روز گذشته در مخالفت با نظر سران اروپایی برای مقابله با بحران یورو گفت که تا زمانی که وی زنده است با انتشار اوراق بهادار موافقت نخواهد کرد.

به گزارش فارس به نقل از نشریه آلمانی "فوکوس"، "آنگلا مرکل" صدراعظم آلمان روز گذشته در نشست اعضای حزب دموکراتیک آزاد با اشاره به نشست آتی یورو در بروکسل با سران اروپای از جمله "هرمان وان‌رامپوی" رئیس شورای اروپا درباره چگونگی مهار بحران بدهی‌ها در منطقه یورو مخالفت کرد.

مرکل گفت:« مسئولیت مشترک که شامل انتشار اوراق بهادار است، تا زمانی که من زنده ام محقق نخواهد شد.» شماری از نمایندگان حزب دموکراتیک آزاد نیز در استقبال از اظهارات مرکل گفتند:« آرزو می‌کنیم که ی عمری طولانی داشته باشد.»

سران اروپا پیش از این در بیانیه‌ای به طور مشترک بر ایجاد اتحادیه بانکی، سپرده‌های مشترک و صدور اوراق قرضه مشترک تاکید کرده بودند که این پپیشنهادات قرار است در نشست ۲ روزه که پنج شنبه در بروکسل برگزار می‌شود، بررسی شوند.

رامپوی پیش از این گفته بود:«در صورتی که اهداف یونان و دیگر کشورهایی که تحت چتر حمایتی قرار دارند، تغییر کند در این صورت به اعتبار بیشتری نیاز داریم. که این باعث ایجاد مشکل برای کشورهای عضو خواهد شد.»