نخست‌وزیر دولت منتخب فلسطین اعلام کرد که در تماس تلفنی با "محمد مرسی" رئیس جمهور منتخب مصر به وی تاکید کرده است که نگران مرزهای جنوبی مصر نباشد.

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری "فلسطین الیوم"، "اسماعیل هنیه" گفت: راهبرد رژیم صهیونیستی بر روی صخره پایداری ملت بزرگ ملت شکسته شد و توانایی این ملت برای زندگی در دل نهنگ ، راهبرد دشمن را خرد و نابود کرد.

وی تاکید کرد که رژیم صهیونیستی نه در غزه بلکه در هیچ جای فلسطین آینده‌ای ندارد.

هنیه در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشکده پزشکی در غزه گفت: فارغ‌التحصیلی این دانشجویان بازتاب روحیه پایداری و ابتکار این ملت است که جنگ وحشیانه علیه آن در طول سال‌های گذشته با همکاری قدرت‌های جهانی نیز نتوانست آن را شکست دهد.

وی افزود: امروز ما در برابر واقعیت عظیم و دستاوردی قرار داریم که از مرز دانشگاه اسلامی عبور کرده و به یک دستاورد ملی تبدیل شده است زیرا این تصمیم در دوره همین دولت و در سایه محاصره اتخاذ شده است که پیام پیروزی در برابر محاصره است.

هنیه همچنین به دستاوردهای بخش بهداشت و درمان و بهره‌برداری از چندین بیمارستان و نیز انجام ۴۵۰ مورد عمل جراحی قلب باز و ۹ هزار مورد عمل سزارین اشاره کرد که همه این موارد در شرایط دشوار و کمبود ذخیره دارویی انجام شده است.

نخست‌وزیر دولت منتخب فلسطین در بخش دیگری از اظهاراتش بار دیگر پیروزی "محمد مرسی" در انتخابات ریاست جمهوری مصر و موفقیت دموکراسی این کشور را که همه جهانیان را بهت‌زده کرده است، تبریک گفت.

وی بر مخالفت خود با طرح وطن جایگزین که با هدف ایجاد تنش در رسانه‌های خبری تبلیغ می‌شود، تاکید کرد.

هنیه همچنین تصریح کرد: در تماس با مرسی به وی تاکید کردم که ما نگهبانان شما در مرزهای جنوبی مصر هستیم و ما هیچ روزی عامل حادثه و تنش در مصر نبوده و هرگز نخواهیم بود.