عضو اخوان‌المسلمون مصر که در میزگردی به میزبانی شبکه خبری "فرانس ۲۴" شرکت کرده بود، پس از اطلاع از حضور یک روزنامه‌نگار صهیونیستی در این میزگرد، از گفت‌وگو با وی خودداری کرد.

به گزارش فارس، شبکه خبری "فرانس ۲۴" دوشنبه شب اولین میزگرد پیرامون پیروزی "محمد مرسی" نامزد اخوان المسلمون مصر در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را با حضور "نادر آمرام" یکی از اعضای کمیته روابط خارجی حزب آزادی و عدالت برگزار کرد.

این در حالیست که زمانی که آمرام متوجه حضور یک خبرنگار رژیم صهیونیستی در این میزگرد شد، اعتراض خود را به حضور این چهره اسرائیلی اعلام کرد و گفت که پیش از حضور او در این میزگرد، به او درباره حضور یک اسرائیلی اطلاع رسانی نشده بود.

آمرام در ادامه شروع به انتقاد تلخ از اسرائیل کرد و گفت که این رژیم مشکل حقیقی در خاورمیانه محسوب می شود؛ عضو کمیته روابط خارجی حزب آزادی و عدالت مصر در ادامه از بحث بیشتر با این روزنامه نگار اسرائیلی ممانعت کرد.

زمانیکه میزبان این میزگرد اعلام کرد که فلسطین و اسرائیل در صلح به سر می برند، آمرام اعلام کرد که او از طرف کشورش حرف نمی‌زند بلکه صرفا از طرف خودش صحبت می کند.

بر اساس این خبر، عدم تمایل آمرام برای شرکت در گفت و گویی با حضور یک اسرائیلی نشانه خوبی مبنی بر وجود مشکلات پیش رو در روابط مصر و اسرائیل است؛ مشکلی که وجود دارد این است که قطعا افراد بسیار بسیار زیادی شبیه آمرام (با دیدگاه های آمرام) در میان اعضای اخوان المسلمون هستند.