وزارت امور اوقاف و مقدسات اسلامی اردن نسبت به افزایش تجاوزات رژیم صهیونیستی به مقدسات فلسطین و مسجدالاقصی هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه اماراتی "الخلیج"، "عبدالسلام العبادی"، وزیر امور اوقاف و مقدسات اسلامی اردن روز دوشنبه، طی اظهاراتی نسبت به افزایش میزان تجاوزات رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی هشدار داد.

وی گفت: وزارت اوقاف و امور اسلامی اردن افزایش موج تجاوزات اسرائیل به مقدسات موجود در فلسطین و در راس آن مسجدالاقصی را به شدت محكوم می‌كند.

العبادی همچنین عنوان داشت: تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی علیه مسجدالاقصی در حقیقت تجاوز به حرمت مسجد مقدس الاقصی و نقض آشكار همه قوانین بین‌المللی است كه مفاد آن‌ها بر لزوم احترام به نقش اردن در حفظ مقدسات اسلامی بیت‌المقدس اشاره دارد.

العبادی در ادامه اقدام مسئولان رژیم صهیونیستی مبنی بر تسهیل ورود و خروج و حملات گروه‌های شهرك‌نشین به مسجد مبارك الاقصی محكوم كرده و گفت: مسئولان رژیم اشغالگر در دوازدهمین ماه جاری میلادی برخی از بناهای سنگی الایوبیه و المملوكیه در دیوارهای شمالی دروازه غربی مسجدالاقصی را از بین برده و اقدام به خاكبرداری از اعماق معراب مسجد "الافضل علی بن صلاح الدین الایوبی" به عنوان تنها اثر باقی مانده از مسجد كردند.

این مسئول اردنی در پایان تاكید كرد كه این اقدامات غیرقابل قبول اسرائیل علاوه بر هتك حرمت به مسجد مبارك الاقصی به عنوان یكی از مقدسات مسلمان و مسیحیت تجاوزی آشكار به این مسجد بوده و احساسات یك و نیم میلیارد مسلمان را در جهان جریحه‌دار می‌كند.