ولادیمیر پوتین در سفری به خاورمیانه با مقامات رژیم صهیونیستی درباره برنامه هسته‌یی ایران مذاكره می‌كند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خبرگزاری نووستی گزارش داد: یوری اوشاكوف، دستیار رییس جمهور روسیه گفت كه ولادیمیر پوتین روز دوشنبه سفر به خاورمیانه را آغاز می‌كند.

بنا بر این گزارش، وی در سفر دو روزه‌اش به منطقه درباره روابط دوجانبه و نیز مشكلات بین‌المللی از جمله حل مساله فلسطین – اسراییل (رژیم صهیونیستی) ، اوضاع در سوریه و برنامه هسته‌یی ایران با مقامات اسراییل (رژیم صهیونیستی) ، تشكیلات خودگردان فلسطین و اردن مذاكره خواهد كرد.

اوشاكوف گفت: سفر پر مشغله رییس دولت روسیه به خاورمیانه بر اهمیت این منطقه در نظام اولویت‌های سیاست خارجی ما تاكید می‌كند.

وی اندكی پیش از آغاز سفر پوتین به خبرنگارات گفت: ضروری است مواضع روسیه در این بخش از جهان بیشتر تقویت شود.

روسیه یكی از شش كشور مذاكره كننده با ایران در قالب گروه موسوم به ۱+۵ است كه همواره بر حل دیپلماتیك برنامه هسته‌یی ایران تاكید و با تحریم‌های یك جانبه آمریكا و اتحادیه اروپا علیه تهران مخالفت كرده است. البته مسكو به قطعامه‌های شورای امنیت كه شامل تحریم‌هایی علیه ایران بوده رای موافق داده است.

اخیرا نمایندگان آمریكا، روسیه، چین، فرانسه، انگلیس و آلمان به همراه نماینده اتحادیه اروپا با نمایندگان ایران در مسكو دیدار و درباره برنامه هسته‌یی ایران مذاكره كردند. نشست مسكو پس از نشست‌های استانبول و بغداد برگزار شد. در پی دیدار هفته گذشته قرار شد دو طرف برای بررسی پیشنهادات نشستی را در سطح كارشناسان در استانبول برگزار كنند.