جنگنده‌های رژیم صهیونیستی با تداوم حملات خود به نوار غزه در بامداد امروز، ۲ فلسطینی را شهید و ۱۲ تن دیگر را زخمی کردند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری "سما"، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی صبح امروز نیز به حملات خود علیه نوار غزه ادامه دادند و این تجاوز به شهادت یک فلسطینی و زخمی شدن ۱۹ تن دیگر منجر شد.

کمیته عالی امداد و اورژانس اعلام کرد که ۱۹ فلسطینی طی حمله امروز صبح جنگنده‌های رژیم صهیونیستی زخمی شدند.

یک هواپیمای بدون سرنشین صهیونیستی، دیشب نیز با حمله به نوار غزه و هدف قرار دادن یک موتورسیکلت موجب شهادت "همام ابوقادوس" یکی از عناصر مقاومت فلسطین و زخمی شدن دو تن دیگر شد.

این درحالی است که گردان‌های شهید "عزالدین القسام" شاخه نظامی جنبش حماس پنجشنبه اعلام کرده بودند که در پاسخ به تلاش‌های مصر برای توقف تجاوزهای اسرائیل علیه نوار غزه، به همراه سایر گروه‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه قصد دارد به آتش‌بس با رژیم صهیونیستی پایبند باشد. البته این امر منوط به پایبندی رژیم صهیونیستی به این امر است.

حملات رژیم صهیونیستی به غزه از روز دوشنبه تاکنون دستکم ۹ شهید در غزه بر جای گذاشته است و این حملات با مقاومت مبارزان فلسطینی روبرو شد و آنان ده‌ها موشک و خمپاره به سوی مواضع صهیونیست‌ها شلیک کردند.

شاخه نظامی جنبش حماس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که در پاسخ به تلاشهای مصر برای متوقف ساختن تعرض و تجاوز علیه مردم ما ، ما در گردان‌های قسام و تمام جناحهای مقاومت تعهد خود را نسبت به توقف این دور از رویارویی تا زمانی که اسرائیل پایبند قطع جنایات خود باشد اعلام می کنیم و بهتر است که سران اشغالگر این پیام ما را خوب درک کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است که این دور از مقابله نیروهای مقاومت با دشمن صهیونیستی در پایین‌ترین سطح خود از نظر حجم آتش و نحوه واکنش بود و این یک پیام برای رهبران اسرائیل در مورد حملات شدیدتر بود.