رئیس شورای ملی انتقالی لیبی تاكید كرد كه تحقیقات سیستم قضایی این كشور درباره ربوده شدن امام موسی صدر در لیبی به پایان رسیده و برای نخستین بار حقایق مهمی در این رابطه به دست آمده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مصطفی عبدالجلیل، رئیس شورای ملی انتقالی لیبی در گفت‌وگو با شبكه خبری العربیه عنوان داشت: تحقیقات درباره ربوده شدن امام موسی صدر و دو تن از همراهانش در لیبی در سال ۱۹۷۸ توسط سیستم قضایی كشور به پایان رسیده است.

رئیس شورای ملی انتقالی لیبی ادامه داد: این تحقیقات برای نخستین بار جزئیات بسیار مهمی درباره ربوده شدن امام موسی صدر و سرنوشت وی آشكار می‌كند.

عبدالجلیل همچنین تاكید كرد: تحقیقات ما به پایان رسیده است و منتظریم تا طرف لبنانی نتایج آزمایش‌های دی ان ای جسدی كه معتقدیم متعلق به امام موسی صدر بوده و آن را به مسئولان این كشور تحویل داده‌ایم، اعلام كند.

امام موسی صدر در سال ۱۹۷۸ به همراه محمد یعقوب و عباس بدرالدین بنا به دعوت معمر قذافی،‌ دیكتاتور سابق لیبی به این كشور سفر كرد اما پس از آن اعلام شد كه آنها ربوده شده‌اند.

مدتی پیش در یكی از قبرستان‌های موجود در لیبی، جسدی پیدا شد كه شورای ملی انتقالی این كشور اعلام كرده بود احتمالا متعلق به امام موسی صدر است.