برخی منابع مطلع اعلام کردند که ریاض الاسعد فرمانده گروهک تروریستی «ارتش آزاد سوریه» با سرقت دو میلیون دلار از اموال پرداخت شده قطر و عربستان برای حمایت از تروریست‌ها، از ترکیه به بلغارستان فرار کرده است.

به گزارش فارس، عربی پرس گزارش کرد که ریاض الاسعد فرمانده گروهک تروریستی موسوم به «ارتش آزاد سوریه» با مقدار زیادی از پول‌های اختصاص داده شده به مخالفان دولت سوریه از ترکیه فرار کرده و به بلغارستان گریخته است.

همچنین به گزارش دام‌پرس، یک منبع میدانی در میان شبه نظامیان ارتش آزاد سوریه در ترکیه به رسانه های خبری ترکیه گفت که ریاض الاسعد به همراه دو میلیون دلار از اموالی که برای کمک‌های لوجستیک به مخالفان سوریه داده شده بود، ترکیه را ترک کرده و به بلغارستان گریخته است.

عربی‌پرس افزود، بر اساس این گزارش عبدالباسط سیدا رئیس شورای مخالفان خارج‌نشین سوریه موسوم به شورای ملی سوریه در واکنش اولیه به این خبر گفت که این خبر را از رسانه ها شنیده است و در ابتدا واکنشی به این خبر از خود نشان نداده، اما هنگامی که در این مورد تحقیق کرد، با تایید این خبر خطاب به تروریست‌های ضدسوری که آنان را مبارزان خوانده است، گفت که روحیه ما با فرار الاسعد با هر علتی که باشد از بین نمی‌رود.

وی گفت که این خیانتی است که تاریخ هرگز آن را نمی‌بخشد، او بر موج انقلاب سوار شد تا منافع مادی به دست بیاورد.

این در حالی است که برخی منابع در شورای ملی سوریه به عربی پرس اعلام کردند که اخباری که در مورد فرار ریاض الاسعد منتشر شده، غیر منتظره بود، بویژه در شرایطی که دولت سوریه با تمام توان مبارزه با ارتش آزاد سوریه را آغاز کرده است، این منبع گفت که باید منتظر بود تا دید دقیقا چه اتفاقی روی داده است، سرهنگ الاسعد باید در این مورد توضیح دهد.

در مقابل برخی دیگر از منابع فرماندهی ارتش آزاد فرار و اختلاس اموال مخالفان سوریه از سوی الاسعد را رد کرده و گفتند که کسانی که می خواهند ریاض الاسعد را اختلاس‌گر بدانند، باید به تاریخ گذشته مراجعه کنند، ما باید بدانیم که چه کسی اموال انقلاب را به هدر داده و باید علت واقعی اختلاف های شیخ عدنان العرعور و برهان غلیون را اعضای دفتر اجرایی شورای ملی را بدانیم.