رئیس ستاد مشترک ارتش ترکیه اذعان کرد که یکی از سه شرط اصلی حمله ارتش ترکیه به مواضع پ ک ک در کوه های قندیل در شمال عراق رضایت دولت آمریکا است.

به گزارش دفتر خبرگزاری فارس در ترکیه، به دنبال شبیخون روز گذشته گروه تروریستی پ ک ک به نیروهای امنیتی ترکیه در منطقه داغ لی جا در نوار مرزی ترکیه و عراق که منجر به کشته شدن هشت سرباز ارتش ترکیه و زخمی شدن هیجده سرباز گردید، ژنرال نجدت اوزل رئیس ستاد مشترک ارتش ترکیه مطالب مهمی پیرامون مبارزه با تروریسم در ترکیه عنوان کرد.

اوزل که با رهبران حزب اتحاد بزرگ ترکیه دیدار و گفتگو کرد، در پاسخ به این سوال که چرا ارتش ترکیه وارد شمال عراق نشده و به مقر اصلی پ ک ک در کوه های قندیل حمله نمی کند گفت که برای این کار تحقق سه شرط اساسی لازم است.

وی گفت ارتش ترکیه توان حمله به مقر اصلی پ ک ک در کوه های قندیل را داراست ولی برای این کار قبل از هر چیز مصوبه دولت لازم است و در مرحله دوم رضایت دولت آمریکا برای انجام چنین عملیاتی ضروری بوده و در مرحله بعدی با توجه به اینکه احتمال تلفات ارتش ترکیه در این عملیات بالاست، آماده سازی افکارعمومی ترکیه برای پذیرش این امر لازم است.

رئیس ستاد مشترک ارتش ترکیه در ادامه با اشاره به اعطای مصونیت قضایی به مقامات سرویس اطلاعاتی ترکیه میت بعد از افشای ماجرای تماس مقامات ارشد این سرویس به گروه تروریستی پ ک ک در بلژیک خاطرنشان کرد که نیروهای مسلح ترکیه نیز برای مبارزه جدی با تروریسم نیاز به چنین مصونیتی دارند تا بتوانند قاطعانه با تروریسم مبارزه کنند.