یک کشتی جدید سلاح از لیبی عازم لبنان شده است که گفته می‌شود حامل موشک‌های پیشرفته ضد زره و دوش‌پرتاب و ضد هوایی برای تروریست‌های سوریه است.

به گزارش فارس، در حالی‌که موضوع کشتی پر از سلاح لطف‌الله۲ که توسط ارتش لبنان در سواحل این کشور کشف و ضبط شد همچنان تازه است، منابع مطلع می‌گویند یک کشتی دیگر از سواحل لیبی عازم لبنان شده تا به تروریست‌های سوریه‌ای سلاح برساند.

دام‌پرس سوریه اعلام کرد که این کشتی که با پرجم ساحل عاج دریانوردی خود را شروع کرده، محموله سلاح خود را از بندر سداده – در نزدیکی بندر مصراته - در لیبی بارگیری کرده است. محموله این کشتی سلاح‌های ضد هوایی و ضد زره است که به وفور در انبارهای سلاح رژیم قذافی موجود بود و امروز به دست گروه‌های مسلح این کشور به خصوص القاعده افتاده و آنها نیز با فروش نیم‌بهای این سلاح‌ها به شیوخ عرب خلیج‌ فارس گسیل آن به سوریه را هموار می‌کنند.

بر اساس این گزارش، موشک‌های ضد زره، موشک‌های دوش پرتاب ضد هوایی سام۷ از جمله موشک‌های موجود به همراه توپ‌های ۲۳م ضدهوایی در این کشتی است. در کشتی لطف‌الله ۲ علاوه بر موشک‌های ضدزره میلان، موشک های ضدهوایی سام۱۸ و سام ۲۴ بود که ارزش آن بالغ بر ۶۰ میلیون دلار می‌شد.

العالم به نقل از دام‌پرس افزود: گفته می‌شود این کشتی سلاح را شبه‌نظامیان وابسته به سمیر جعجع (رئیس حزب نیروهای لبنان) تدارک دیده و وظیفه انتقال آن را به سواحل لبنان و سپس سوریه بر عهده دارند.