وزیر دفاع آلمان در جریان سفر به امارات از درخواست این کشور برای خرید جنگنده استقبال کرد.

به گزارش فارس به نقل از هفته نامه آلمانی "اشپیگل"، "توماس دی‌مایتزر" وزیر دفاع آلمان در جریان سفر به امارات متحده عربی درباره معامله تسلیحاتی این کشور گفت‌وگو کرد.

بر اساس این گزارش، امارات قصد دارد نیروی هوایی خود را تجهیز کند و آلمان نیز در دیدار با "عبدالله بن زاید آل نهیان" وزیر خارجه امارات برای فروش جنگنده "یورو فایتر" اعلام کرد.دی مایتزر به امارات پیشنهاد خرید ۶۰ فروند جنگنده یورو فایتر داد.با این حال گفت که وی مدیر فروش تسلیحات کشورش نیست.

امارات پس از جنگ عراق و کویت نیروهای خود را تجهیز کرده است به طوری که بنابر آمار موسسه صلح "سیپری" در استکهلم این کشور در فاصله سالهای ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ رتبه ششم را در دادوستد تسلیحات به دست آورده است که آلمان یکی از ۴ کشور مهمی است که در این زمینه همکاری داشته است.

همچنین امارات از سال ۲۰۰۴ شریک راهبردی آلمان بوده است که همکاری‌های خوبی هم با سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) داشته است. این در حالی است که این کشور پیمان‌های زیادی در زمینه حقوق بشر را امضا نکرده است و سازمان عفو‌بین‌الملل به دلیل مواردی از جمله نقض حقوق زنان و شرایط کاری مهاجران از این کشور انتقاد کرده است.

جنگنده یوروفایتز محصول مشترک آلمان، انگلیس، اسپانیا و ایتالیاست که برنامه معامله ۱۲۶ فروند آن در ژانویه به هند شکست خورد.