احزاب یونانی اعلام کردند که امروز درباره تشکیل دولت ائتلافی تصمیم‌گیری خواهند کرد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، در پی فشارهای جامعه جهانی برای تشکیل هر چه سریعتر دولت در یونان،۳ حزب یونانی اعلام کردند که امروز در این مورد رایزنی می‌کنند.

بر اساس گزارش تلویزیون ملی یونان، گفت‌وگوهای شب گذشته احزاب این کشور به نتیجه قطعی نرسید و قرار شد این مذاکرات امروز پیگیری شود. "اوانگلوس ونیزلوس" رئیس سوسیالیست نیز پیش از این اعلام کرده بود که تا روز چهارشنبه دولت جدیدی تشکیل خواهد داد و نخست وزیر جدید هم احتمالا "آنتونیوس ساماراس" رئیس حزب دموکراسی نو خواهد بود.

۳ حزب محافظه کار" دموکراسی نو"، سوسیالیست "پاسوک" وچپ گرایان " دیمار" درباره تشکیل دولت، اعمال اصلاحات و در عین حال ادامه حضور این کشور در منطقه یورو رایزنی می‌کنند. این احزاب در مجموع ۱۷۹ کرسی از ۳۰۰ کرسی پارلمان را در انتخابات روز یکشنبه به خود اختصاص دادند.

در انتخابات روز یکشنبه حزب محافظه‌کار دموکراسی نو ۳۰.۵ درصد از کل آرا را کسب کرده و به این ترتیب ۱۲۹ کرسی از ۳۰۰ کرسی پارلمان یونان در اختیار این حزب قرار گرفت.بنابر قوانین یونان، این حزب به دلیل پیشتازی در انتخابات، ۵۰ کرسی نیز اضافه‌تر از کرسی‌های کسب شده، در اختیار خواهد داشت.