یکی از وکلای خانواده‌های شهدا و مجروحان مصری با ارائه دادخواستی به دادستانی مصر خواستار ممنوع الخروج اعلام شدن "احمد شفیق"، آخرین نخست‌وزیر حسنی مبارک تا پایان تحقیقات از وی شد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه الیوم السابع، "سمیر صبری"،‌ یکی از وکلای خانواده‌های شهدا و مجروحان مصری انقلاب ۲۵ ژانویه مصر با تقدیم دادخواستی به دادستانی مصر خواستار ممنوع الخروج اعلام شدن "احمد شفیق"، آخرین نخست‌وزیر حسنی مبارک از مصر شد.

صبری در دادخواست خود از دادستانی مصر خواسته است تا پایان تحقیقات از احمد شفیق در خصوص شکایت‌های صورت گرفته از وی و از بیم فرار وی از کشور پس از اعلام نتایج اولیه دور دوم انتخابات ریاست جمهوری مصر حکم ممنوع الخروج بودن شفیق از مصر را صادر کند.

همچنین صبری خواستار گشودن پرونده‌های تحقیق از شفیق درباره اتهامات وارده به اخوان المسلمون توسط وی در خصوص دست داشتن این جماعت در حمله به زندان‌ها و فراری دادن زندانیان و همچنین مشارکت جوانان اخوان المسلمون در حمله به تظاهرات‌کنندگان در میدان التحریر در جریان ۲۵ ژانویه ۲۰۱۱ شد.

شفیق در اظهار نظری حتی "حادثه جمل" را به جماعت اخوان المسلمون منتسب کرد که طی آن مزدوران حسنی مبارک سوار بر اسب و شتر و با سلاح سرد در جریان انقلاب ۲۵ ژانویه به تحصن کنندگان میدان التحریر تاختند و موجب شهادت و موجب شدن ده‌ها شهروند مصری شدند.

درحالی‌ که مستندات موجود ثابت می‌کند، احمد شفیق به عنوان نخست وزیر حسنی مبارک در آن دوره خود حادثه جمل را تدارک دیده و برنامه ریزی کرده بود.