ناوگان دریایی روسیه با تایید خبر خروج یکی از ناوهای جنگی خود از بندری در دریای سیاه اعلام کرد مقصد این کشتی روس سوریه نیست.

به گزارش فارس،‌ همزمان با انتشار گزارش‌های متعدد درباره عزیمت ناوهای جنگی روسیه به بندر طرطوس در سوریه، خبرگزاری ریانووستی گزارش داد‌ کشتی نظامی دریایی-هوایی "تزار کونیکوف" سه شنبه بندر سواستپل در دریای سیاه را برای انجام تمرین روتین در پایگاه آموزشی ترک کرده است؛ موضوعی که یک از افسران نیروی دریایی روسیه در دریای سیاه نیز آن را تایید کرد.

پیش از این نیز مرکز نیروی دریایی روسیه اخبار رسانه‌ها مبنی بر اینکه یک کشتی روسی تسلیحات و نیروی نظامی راهی سوریه کرده است،‌ را تکذیب کرده بود.

انتشار اخباری از این دست پس از آن اوج گرفت که هیلاری کلینتون،‌ وزیر خارجه آمریکا و سوزان رایس، نماینده این کشور در سازمان ملل متحد هفته گذشته از روسیه به خاطر تامین سلاح برای سوریه انتقاد کردند. مسکو نیز به شدت این موضوع را تکذیب و اعلام کرد: مسکو هیچ سلاحی را که علیه تظاهرات مسالمات آمیز کاربرد داشته باشد،‌ به سوریه یا هر کشور دیگری ارسال نخواهد کرد. به نظر می‌رسد اشاره روسیه به اقدام آمریکا برای انتقال تسلیحات ضد شورش به بحرین و برخی متحدان عربی واشنگتن در حاشیه خلیج فارس باشد.