کمیسیون حقوق بشر در تونس با برگزاری نشستی درباره انقلاب بحرین تأکید کرد که فعالات حقوق بشر در این کشور تلاش برای انتقال واقعیت های بحرین را پیگیری خواهند کرد تا توجه افکار عمومی مردم را جلب کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تونس، ۱۶ ماه از آغاز انقلاب در بحرین گذشته و نحوه ارسال اخبار آن و سیاه نمایی درباره حرکت مردمی در این کشور، سؤالات متعددی درباره ادبیات توصیف قیام مردم بحرین در رسانه‌های تونسی مطرح کرده است.

مواضع رسانه‌ها و فعالان در قبال آنچه در بحرین روی می‌دهد، متفاوت است؛ در حالی که مرکز آزادی‌های رسانه‌ای تونس به دنبال پاسخ به سؤالات متعدد مطرح شده درباره بحرین هستند. فعالان حقوق بشری در تونس با سر دادن شعار "سرکوب ادامه دارد و انقلاب پی گیری می‌شود" حمایت خود از انقلاب بحرینی‌ها را اعلام کرده‌اند و این در شرایطی است که فشار دولت بحرین بر فعالان حقوق بشری همچنان ادامه دارد و این فعالان دستگیر و شکنجه می‌شوند که در واقع این افراد سفیران انقلاب بحرین هستند تا نشان دهند حکومت آل خلیفه کمترین نشانی از آزادی و توجه به اراده مردم ندارد و این فعالان همچنان در کنار مردم قرار دارند.

حکومت آل خلیفه همچنان تمام رسانه‌ها را در مورد اخبار سانسور می‌کند تا صدای استغاثه مردم بحرین به کسی نرسد. آل خلیفه اجازه افشای برخی حقایق موجود در بحرین را نمی‌دهد عدم اجازه برای تهیه گزارش‌های اجتماعی درمورد مسائلی چون فقر در حالی که بیش از نیمی از مردم این کشور زیر خط فقر هستند؛ یکی از نمونه‌های این رفتار حکومت منامه است و همین مسائل باعث انفجار ناگهانی انقلابی مردم به صورت انقلابی مسالمت آمیز شد که مطالبه آن ملی و خواسته آنها دوستی مردم است.

یوسف ربیع رئیس کمیسیون حقوق بشر تونس در همین باره به فارس گفته که این مجموعه حقوق بشری تلاش برای انتقال واقعیت های بحرین را پی گیری خواهد کرد تا توجه افکار عمومی مردم تونس را جلب کند.

وی اظهار داشت که گروه‌ها و جناح‌هایی در تونس هستند که به دنبال فرقه‌ای نشان دادن انقلاب بحرین هستند. تا کشورهای عربی به مردم این کشور کمک نرسانند.

حسین یوسف یک فعال حقوقی در تونس نیز با اشاره به سرکوب‌ها در بحرین ابرازداشت که پرونده بحرین طرحی از خارج نیست بلکه این مطالبات مدنی و درخواست برای دوستی منتخب قوه قضایی مستقل و امنیت برای همه است.

وی تصریح کرد که انقلاب بحرین هر روز دوستان جدیدی را پیدا می‌کند که علیه حاکمیت دیکتاتوری است.

این فعال حقوق بشری در تونس گفت که افزایش آمار کشته شدگان باعث مقاومت بیشتر مردم شده و نشان داده که ادعای کشورهای حاشیه خلیج فارس در مورد حمایت خارجی از انقلاب و مسلحانه بودن این انقلاب است و در واقع سلاح‌ انقلاب بحرین ایمان است.

وی تصریح کرد که تنهایی انقلاب بحرین هر روز کمتر می‌شود و امید ما بیشتر می‌شود و با گذر زمان ملت پیروز خواهند شد.

از سوی دیگر لطفی عزوز از موسسه بین الملل تونس گفت که انقلاب بحرین مظلوم‌ترین و مقاوم ترین انقلاب را داشته که ناشی از دخالت‌های خارجی و رقابت‌های منطقه‌ای است که هدف آن سرنگونی ایران و تضعیف آن به عنوان یک قدرت منطقه‌ای است.