وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که بدون هیچ قید و شرطی حاضر است مردم برخی مناطق حمص را که گروهک‌های مسلح در آنجا موضع گرفته‌اند، به مناطق امن منتقل کند.

به گزارش فارس، یک مقام مسئول در وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که دمشق اصرار زیادی دارد تا برای حفظ جان و اموال هموطنان خود، آنان را از محلی که گروهک‌های مسلح موضع گرفته‌اند خارج کند.

به گزارش سانا، وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که یک هفته است که همه تلاش خود را برای خارج کردن مردم بیگناه از مناطقی که افراد مسلح تروریستی در حمص حضور دارند، به کار گرفته است.

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که دمشق از ناظران بین‌المللی در این خصوص خواستار همکاری شد تا کار خارج کردن مردم و انتقال آنان به مناطق امن تسهیل شود ولی تلاش‌های هیئت ناظران موفق نشد چون گروه‌های مسلح مانع این کار می‌شوند.

این مقام مسئول تصریح کرد که دستورات لازم به استاندار حمص داده شده است. اما از ابتدا برای دمشق روشن بود که گروه‌های مسلح به دنبال وقت‌کشی و بهره‌برداری سیاسی و رسانه‌ای و وارد کردن فشار جهانی بر دول تسوریه هستند.

وزارت خارجه سوریه همچنین اعلام کرد که گروه‌های مسلح اجازه خروج مردم را نمی‌دهند و آنان را سپر خود قرار داده‌اند... دولت سوریه تمایل دارد تاکید کند که هیچ بابی را برای حل این موضوع رها نمی‌کند مگر اینکه آن را دق‌الباب کند.