دادگاه جرایم جنگی سازمان ملل برای "یوگسلاوی" سابق اعلام کرد که دادگاه رسیدگی به پرونده نسل کشی "قصاب بوسنی" تا اطلاع بعدی بار دیگر به تعویق می‌افتد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، دادگاه جرایم جنگی سازمان ملل برای "یوگسلاوی سابق" روز گذشته اعلام کرد که محاکمه "راتکو ملادیچ" فرمانده سابق صرب‌های بوسنی، که قرار بود ماه جاری میلادی برگزار شود، تا اطلاع بعدی به تعویق می‌‌افتد.

ملادیچ، معروف به "قصاب بوسنی" است که به نسل‌کشی و قتل ۸ هزار مرد و پسر مسلمان غیرمسلح در "صربرنیتسا" در سال ۱۹۹۵ متهم است.

وی در ماه مه سال ۲۰۱۱ پس از آنکه به مدت ۱۶ سال فراری بود، در صربستان دستگیر شد و به دلیل نقش داشتن در حمله به "سارایوو" پایتخت بوسنی و سازماندهی کشتار ۸ هزار مسلمان در "صربرنیتسا" در سال ۱۹۹۵ متهم شناخته شد.

دادگاه جرایم جنگی سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کرد که این دیوان، به دلیل اشتباهی که در افشای اسناد تیم دفاعی به وجود آمده است، جلسه رسیدگی به پرونده ملادیچ را به تعویق می‌اندازد.

بر اساس این گزارش، قرار بود جلسه استماع وی در ۲۵ ژوئن (۵ تیرماه) از سرگرفته شود و این دومین مرتبه‌ای است که از زمان آغاز دادگاه ملادیچ در لاهه که ماه گذشته میلادی بود، دادگاه قصاب بوسنی به تعویق می‌افتد.

ملادیچ که از آخرین چهره‌های اصلی جنگ‌های دهه ۱۹۹۰ بالکان است که در دادگاه محاکمه می‌شود. خانواده‌های قربانیان و بازماندگان این جنگ‌ها نگران هستند که در صورت طولانی شدن محاکمه قصاب بوسنی، ملادیچ که ۷۰ سال دارد و از عارضه قلبی رنج می‌برد قبل از محاکمه و صدور حکم بمیرد.