نخست وزیر دولت منتخب فلسطین تشدید حملات رژیم صهیونیستی علیه باریکه غزه را تلاشی برای بر هم زدن معادلات در عرصه فلسطین و جهان عرب به ویژه پس از تحولات مصر دانست.

به گزارش فارس، "اسماعیل هنیه" امروز طی کنفرانسی مطبوعاتی پیروزی دکتر "محمد مرسی" در انتخابات ریاست جمهوری مصر را به ملت مصر تبریک عرض کرد و گفت: ملت مصر به وضوح تمدن و اصالت خود را نشان داد.

هنیه با اشاره به اینکه دولت وی تحولات اوضاع مصر و به ویژه نتایج رسمی انتخابات ریاست جمهوری این کشور را از نزدیک دنبال می کند، ابراز امیدواری کرد که این انتخابات باعث احیای نقش رهبری و پیشگامی مصر در میان امت عربی شود و این کشور نقش نقش خود در حمایت از مقدرات امت عربی و اسلامی و به ویژه مساله فلسطین را بازیابد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، هنیه همچنین با اشاره به تشدید حملات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه تصریح کرد: تشدید حملات رژیم صهیونیستی علیه باریکه غزه تلاشی برای بر هم زدن معادلات در عرصه فلسطین و جهان عرب به ویژه پس از تحولات مصر است.

صهیونیست‌ها امروز طی چندین نوبت حمله به نوار غزه ۴ فلسطینی از جمله ۲ عضو گردان‌های القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی را به شهادت رساندند و این در حالی است که در درگیری نظامیان صهیونیست با یک گروه فلسطینی در مرز مصر نیز ۳ فلسطینی شهید شدند.