سناتور آمریکایی با نادیده گرفتن فعالیت گروه های تروریستی تحت حمایت مالی و تجهیزاتی غرب در سوریه و با ادعای قتل عام مخالفان سوری، مدعی شد که عدم تامین سلاح مخالفان از سوی واشنگتن شرم آور است.

به گزارش فارس، "جان مک کین" سناتور جمهوریخواه آمریکایی که حامی حمایت های مالی و تسلیحاتی از مخالفان سوری است،‌ در مصاحبه با شبکه خبری "ان بی سی"، با اشاره به اینکه عدم کمک واشنگتن به شورشیان در سوریه "شرم آور" است، مدعی شد که کمک به مخالفان سوریه می تواند بزرگ ترین ضربه را در طول ۲۵ سال گذشته به ایران وارد کند.

این سناتور جمهوریخواه در مصاحبه روز گذشته خود مدعی شد که اعضای مخالف در سوریه در حال کشته شدن و قتل عام و شکنجه و هدف تجاوز هستند و حقیقت این است که عدم کمک مردم آمریکا به آنها (شورشیان) شرم آور است.

مک کین در شرایطی عدم تجهیز مالی مخالفان سوری از سوی واشنگتن را شرم آور توصیف کرده است که او پیشتر ضمن تائید حمایت مالی و تسلیحاتی برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس از گروه‌های مخالف سوریه، خواستار پیروی واشنگتن از رویکرد این کشورهای عربی و تجهیز نظامی مخالفان سوری شده است.

مک کین به عنوان کانیداتور سابق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در این رابطه گفته است: من خوشحالم که برخی از کشورهای حاشیه خلیج (فارس) از جمله عربستان سعودی در حال تامین تسلیحات برای مخالفان سوری هستند.

این سناتور جمهوریخواه در این مصاحبه مدعی شده است که آمریکا باید مخالفان سوری را بدون توجه به نگرانی هایی که درباره حضور نیروهای افراطی در میان گروه های مخالف اسد در سوریه وجود دارند،‌ تجهیز تسلیحاتی کند؛‌ مک کین اعلام کرده است که واشنگتن نمی تواند مانع دسترسی مخالفان سوری به تسلیحات شود.

این سناتور آمریکایی پیشتر مدعی شده بود که زمان تجهیز نظامی مخالفان سوری فرا رسیده است؛ وی در این رابطه اعلام کرده است: وقت آن رسیده تا به مخالفان سوریه سلاح بدهیم تا آنها بتوانند از خودشان دفاع کنند؛ این جنگ، عادلانه نیست.

روزنامه انگلیسی "دیلی تلگراف" نیز اخیرا از همکاری های نظامی آمریکا با عناصر مسلح در سوریه خبر داده است؛ بر اساس این گزارش، نمایندگان ارشد عناصر مسلح موسوم به "ارتش آزاد" سوریه هفته قبل با مسئولان و دیپلماتهای آمریکایی دیدار کرده اند؛ نمایندگان عناصر مسلح در این دیدار فهرستی از انواع سلاح و تجهیزاتی را که قصد دارند از مسئولان آمریکایی درخواست کنند، تهیه کرده و قرار است این فهرست را ظرف ۲ هفته آینده ارایه دهند؛ این فهرست شامل سلاح های سنگین از جمله موشک های ضد تانک و تفنگ های خودکار است.