با مشخص شدن نتایج انتخابات یونان و پیروزی کم‌رمق حزب راستگرا، آمریکا خواستار اقدام فوری و تشکیل کابینه ائتلافی این کشور شد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، آمریکا برگزاری انتخابات در یونان را به مردم این کشور تبریک گفته و خواستار تشکیل سریع کابینه در این کشور شد.

کاخ سفید در بیانیه‌ای که از سوی مسئول رسانه‌ای کاخ سفید منتشر شده، خواستار تشکیل کابینه‌ای در یونان شده که بتواند پیشرفتی به موقع در چالش‌های اقتصادی پیش‌روی این کشور ایجاد کند. کاخ سفید همچنین از یونان خواسته تا در ضمن احترام به تعهدات خود، در حوزه یورو باقی بماند.

کاخ سفید همچنین وعده همکاری و کمک به یونان داده تا اتحاد یونان و آمریکا شکل گیرد.

نتایج اعلام شده از انتخابات یونان نشان‌دهنده آن است که حزب راستگرای "دموکراسی نوین" با اختلافی اندک نسبت به حزب "سیریزا" پیشتاز است. این حزب که نتوانسته کرسی‌های لازم برای تشکیل کابینه را به دست آورد، باید برای تشکیل کابینه ائتلافی تلاش کند. آمریکا به خوبی می‌داند که عدم موفقیت احزاب در تشکیل کابینه و یا خروج یونان از حوزه یورو، سنگین‌ترین تبعات را برای اقتصاد آسیب‌پذیر آمریکا دارد،‌ و به همین جهت سخت در تلاش است تا دردسرهای ایجاد شده از سوی یونان را پایان دهد.