جنبش حماس حمایت از پایداری اهالی قدس اشغالی در مقابل اقدامات یهودی سازی مستمر رژیم صهیونیستی را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از مركز اطلاع رسانی فلسطین، جنبش حماس امروز (یكشنبه) با صدور بیانیه‌ای به مناسبت سالروز معراج پیامبر اعلام کرد: ما در شرایطی سالروز هجرت پیامبر (ص) از مكه به مدینه و عروج ایشان به آسمان را گرامی می‌داریم كه معراجگاه این پیامبر بزرگوار در معرض حملات مداوم صهیونیست‌ها قرار دارد كه از بیش از ۴۰ سال پیش این منطقه را به اشغال خود در آورده‌اند.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است که این مناسبت فرصت خوبی برای یادآوری و هوشیار نمودن مسلمانان غافل نسبت به توطئه‌های مداوم صهیونیست‌ها برای تخریب قبله اول مسلمانان و دومین مسجد و سومین حرم مبارك و یهودی سازی شهر بیت المقدس و كوچاندن ساكنان آن و شهرك سازی در این منطقه و جایگزین نمودن یهودیان با ساكنان قدس خواهد بود.

جنبش حماس همچنین تاكید كرد كه مسلمانان باید با جان و مال و هر آنچه در اختیار دارند برای حفظ هویت اسلامی مسجد الاقصی و شهر قدس و ممانعت از تمامی طرح‌های یهودی سازی صهیونیست‌ها علیه این مسجد تلاش كنند و به اشغالگری آن در این سرزمین مقدس پایان داده و از پایداری اهالی آن حمایت كنند.

این جنبش در پایان بار دیگر از ملت‌های عربی و اسلامی و دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی خواست از پایداری و مقاومت اهالی قدس به اعتبار اینكه میراث تاریخی جهانیان و قبله اول مسلمانان در آنجاست، حمایت كنند.