رییس‌جمهوری روسیه گفت كه کشورش نسبت به طرح سپر دفاع موشکی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) که از حمایت آمریکا برخوردار است، عکس‌العملی مناسب نشان خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه طی روزهای آتی با باراک اوباما، همتای آمریکایی خود در نشست گروه ۲۰ در مکزیک دیدار خواهد کرد.

رییس‌جمهوری روسیه که به طور هم‌زمان فرماندهی کل نیروهای مسلح این كشور را نیز بر عهده دارد، گفت: قابلیت جنگی هر سیستم دفاع موشکی قابل افزایش است و ما باید در هر زمان آماده مقابله با آن باشیم.

وی در بازدید از یک پایگاه هوایی در جنوب روسیه اعلام كرد: بهتر است شرکای ما از این کار (استقرار سپر دفاع موشکی) بپرهیزند زیرا هر اقدامی که به کاهش توانایی استراتژیک هسته‌ای ما منجر شود، به ناچارعکس‌العملی مناسب را در پی خواهد داشت.

آمریکا و متحدانش هدف از ایجاد سیستم سپر دفاع موشکی را که قرار است در اروپا مستقر شود، مقابله با تهدیدات موشکی عنوان می‌کنند اما رییس‌جمهوری روسیه آن را تهدیدی علیه مسکو خوانده كه موازنه قدرت را بر هم می‌زند و به عنوان عاملی برای ادامه «مسابقه تسلیحاتی» دوران جنگ سرد عمل می‌كند.