كاخ سفید اعلام كرد در حال حاضر نمی‌توان شرایط سوریه را شاهد جنگی داخلی قلمداد كرد اما احتمال رقم خوردن جنگ داخلی در این كشور وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری شینهوا، جی كارنی، سخنگوی كاخ سفید اعلام كرد، دولت آمریكا بر این باور است كه وضعیت كنونی در سوریه رو به وخامت است.

وی افزود: ناآرامی‌ها در سوریه امكان كشیده شدن این كشور به سوی جنگ داخلی را فراهم می‌كند.

این در حالی است كه پیش از این وزیر امور خارجه سوریه بیانیه یك مقام سازمان ملل متحد را مبنی بر اینكه سوریه جنگ داخلی تمام عیاری را شاهد است، رد كرد.

ولید المعلم، وزیر امور خارجه سوریه تصریح كرد: در حال حاضر سوریه شاهد جنگ داخلی نیست بلكه می‌كوشد تروریسم را ریشه كن كند.

در ماه‌های گذشته واشنگتن و هم‌پیمانان غربی آن بر آن بودند تا با اقدامات مداخله جویانه خود در سوریه، دولت بشار اسد رییس جمهوری این كشور را با چالش مواجه كند.

سخنگوی كاخ سفید هشدار داد كه در صورتی كه كشورها هرچه سریعتر برای ایجاد تغییرات در سوریه اقدام نكنند ما احتمالا شاهد شرایطی خواهیم بود كه در آن سوریه جنگی قومی را تجربه كند؛ جنگی كه می‌تواند پای از مرزهای این كشور فراتر گذارد و ثبات را در منطقه از میان برد.

وی افزود: چنین جنگی می‌تواند سایر كشورها را به طور غیرمستقیم تحت تاثیر قرار دهد و این مساله نه تنها برای منطقه بلكه برای سراسر جهان آسیب‌های بسیاری را در پی خواهد داشت.