نخست وزیر دولت حماس از جامعه جهانی خواست گزارش صهیونیستی پیرامون كشتی "مرمره" را به دقت مورد بررسی قرار داده و مقامات رژیم صهیونیستی را به منظور محاكمه به دادگاه تحویل دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از مركز اطلاع رسانی فلسطین، گزارشی كه "میخا لیندشتراوس" ناظر دولت عبری تهیه كرده است، حاكی از آن است كه تصمیماتی كه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این دولت قبل از سیطره بر كشتی مرمره تركیه در سال ۲۰۱۰ اتخاذ کرده، دارای اشكالاتی اساسی بوده است.

این گزارش نتانیاهو و "ایهود باراك" وزیر جنگ دولت عبری را مسئول حوادث کشتی مرمره آبی می‌داند و در عین حال، "گابی اشكنازی" رئیس سابق ستاد مشترك ارتش عبری را تبرئه و اعلام كرده است که وی با اتخاذ تصمیمات شتابزده مخالف بوده است.

اسماعیل هنیه ، نخست وزیر دولت حماس به هنگام افتتاح بخش‌های جدیدی از بیمارستان اروپایی غزه در خان یونس واقع در جنوب نوار غزه خاطرنشان كرد: گزارش صهیونیستی منتشر شده در مورد حمله به كشتی مرمره تركیه، دلیل آشكاری است مبنی بر اینكه اقدام نظامیان صهیونیست، جنایتی علیه بشریت بوده است.

هنیه بر لزوم پاسخ‌دهی رژیم صهیونیستی به خواسته‌های تركیه در زمینه حقوق شهدا و پرداخت غرامت به خانواده‌های آنان و لغو محاصره غزه تاکید کرد و از جهانیان خواست به مسئولیت‌های خود در قبال گزارش اخیر در مورد كشتی مرمره عمل كنند.

نخست وزیر دولت حماس در مراسم افتتاح بخش‌های تازه‌ای از بیمارستان اروپایی غزه در جنوب نوار غزه مشاركت داشت.

هنیه ضمن تشكر از بانك توسعه اسلامی و هلال احمر قطر و تمامی كسانی كه در توسعه و بهبود وضعیت سلامت در نوار غزه سهیم بوده‌اند، از حامیان فلسطینی از جمله كسانی كه از نیوزیلند و با پروازی ۲۷ ساعته همراه با كاروان مایل‌ها برای لبخند ۱۳ به غزه سفر كرده بودند، قدردانی به عمل آورد.