پس از نظرسنجی‌های مختلفی که نشان‌دهنده پیروزی قاطع نامزد اسلامگرایان در مصر بود، این بار یک پایگاه نظامی صهیونیستی با استناد به نظرسنجی‌های محرمانه آمریکا، از احتمال بالای پیروزی مرسی در انتخابات خبر داد.

به گزارش فارس پایگاه صهیونیستی "دبکا" در گزارشی اختصاصی از نتایج نظرسنجی محرمانه‌ای خبر داد که آمریکا در مصر انجام داده است. نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که ۷۰درصد مردم مصر در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور به محمد مرسی نامزد اسلامگرایان رای می‌دهند.

دبکا در ابتدا می‌نویسد که، دولت اوباما خود را برای شوک ناشی از تبدیل مصر به اولین و پرجمعیت‌ترین کشور عربی تحت حاکمیت اخوان‌المسلمون، آماده می‌کند. منابع اختصاصی دبکا گزارش داده‌اند که آخرین مورد از نظرسنجی‌های سه گانه‌ای که به صورت محرمانه و از سوی سازمان اطلاعات آمریکا انجام گرفته، نشان می‌دهد که نامزد اخوان‌المسلمون با کسب ۷۰ درصد آرا در برابر آرای ۳۰ درصدی "احمد شفیق" نخست‌وزیر سابق مصر، در انتخابات ۱۶ و ۱۷ ژوئن به پیروزی می‌رسد.

دبکا سپس ادامه می‌دهد که آمریکا، اسرائیل و خاورمیانه برای روبرو شدن با این چشم‌انداز آماده می‌شوند. دبکا این تغییر در حاکمیت مصر را موجب تغییر شدید جایگاه منطقه‌ای و استراتژیک اسرائیل دانسته و عنوان می‌کند که آمریکا در پشت پرده در حال انجام برخی تغییرات است تا بتواند خود را برای روبرو شدن با این واقعیت آماده کند.