سخنگوی کاخ سفید توضیح داد اظهارات وزیر خارجه آمریکا در مورد تحویل محموله جدید بالگردهای روسی به دولت سوریه در ادامه نگرانی‌های واشنگتن در مورد فروش تسلیحات نظامی به مقامات دمشق بوده و خبر جدیدی نیست.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "جی کارنی" سخنگوی رسمی کاخ سفید روز چهارشنبه در کنفرانس مطبوعاتی توضیح داد که "هیلاری کلینتون" وزیر امور خارجه آمریکا با سخنان خود در مورد تحویل بالگردهای جنگی روسی به سوریه تنها در ادامه اظهارات قبلی مقامات این کشور در رابطه با نگرانی واشنگتن در رابطه با ادامه فروش تسلیحات نظامی روسیه به مقامات دمشق است.

کارنی سخنان وزیرخارجه آمریکا در این خصوص روسیه به دولت سوریه بالگردهای جنگی تحویل داده است را این چنین تفسیر کرد که «این مسئله، موضوع تازه‌ای نیست».

سخنگوی کاخ سفید از پاسخ مستقیم به این سئوال مکرر که آیا اتهام وارده از سوی کلینتون را باید اینگونه درک کرد که آیا مقامات واشنگتن شواهدی در اختیار دارند که روسیه محموله جدیدی از بالگردهای نظامی به دولت سوریه تحویل داده، خودداری کرد و تنها به گفتن این مطلب اکتفا کرد که «من عقیده خاصی در این رابطه ندارم».

این در حالی است که "ویکتوریا نولاند" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه آمریکا پیش از این اعلام کرده بود که مقامات واشنگتن اطمینان دارند که محموله جدیدی از بالگردهای نظامی روسی به سوریه رسیده است و صحبت بر سر دستگاه‌های پرنده‌ای نیست که قبلا فروخته شده بودند.

کارنی همچنین ابراز اطمینان کرد که "باراک اوباما" و "ولادیمیر پوتین" روسای‌جمهوری آمریکا و روسیه در دیدار آتی دوجانبه خود که در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ در مکزیک برگزار خواهد شد به بررسی اوضاع در سوریه، از جمله مسائل پیرامون این مسئله خواهند پرداخت.

وزیر خارجه آمریکا نیز یادآور شده بود که مقامات واشنگتن موضوع فروش تسلیحات نظامی روسی به سوریه را در دیدارهای خود با مقامات مسکو مورد بررسی قرار می‌دهند.