ساعات اولیه صبح امروز یک فروند پهپاد آمریکایی با حمله به بازاری در منطقه قبیله‌ای "وزیرستان شمالی" پاکستان باعث کشته شدن ۳ نفر و زخمی شدن تعدادی دیگر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در میرانشاه، پهپاد آمریکایی صبح امروز یک مغازه را در بازار میرانشاه مرکز وزیرستان شمالی با ۲ موشک هدف قرار داد که بر اثر آن ۳ نفر کشته و تعداد زیادی از مردم زخمی شدند.

حال بیشتر زخمی‌ها این حادثه وخیم گزارش شده و بنابراین انتظار می‌رود که تعداد قربانیان این حادثه افزایش پیدا کند.

حملات مستمر پهپادهای آمریکایی به پاکستان موجب ترس مردم شده و زندگی روزمره آنان را با مشکل مواجه ساخته است.

این در حالی است که مقامات اسلام‌آباد بارها خواهان توقف این حملات شده‌اند و نماینده عالی حقوق بشر در سازمان ملل متحد نیز چندی پیش این حملات را که منجر به مرگ غیرنظامیان می‌شود را "نقض حقوق بشر" دانسته است.

تعداد حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی به پاکستان پس از اتمام "نشست شیکاگو" که ماه گذشته میلادی با حضور سران ناتو و روسای جمهور افغانستان و پاکستان در آمریکا برگزار شد به طرز قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا کرده است.

آمریکا در این نشست سعی کرد تا مقامات اسلام‌آباد را به بازگشایی بی‌قید و شرط مسیر تدارکاتی ناتو وادار کند اما موفق به انجام این کار نشد.

حمله شش ماه پیش بالگردهای ناتو به پست مرزی "سلاله" پاکستان که موجب کشته شدن ۲۴ مرزبان پاکستانی و به دنبال آن مسدود شدن مسیر تدارکاتی ناتو در خاک پاکستان شد، رابطه واشنگتن و اسلام‌آباد را بیش از پیش تیره کرده است.