صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد با اشاره به افزایش تلفات کودکان در افغانستان اعلام کرد که در سال ۲۰۱۱ میلادی ۱۷۵۶ کودک قربانی درگیری‌ها در این کشور شدند.

به گزارش فارس، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد یا یونیسف در افغانستان از تلفات رو به افزایش کودکان افغان در منازعات مسلحانه در این کشور ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری "جمهور" به نقل از اعلامیه یونیسف، ۱۷۵۶ کودک در نتیجه درگیری‏ها در سال ۲۰۱۱ میلادی در افغانستان کشته و زخمی شده‌اند.

بر اساس این گزارش،‌ در سال ۲۰۱۰ میلادی ۱۳۹۶ کودک در افغانستان کشته و زخمی شده بودند که بر این اساس، تلفات کودکان افغان در سال ۲۰۱۱ میلادی، حدود ۲۰ درصد افزایش داشته است.

در همین حال یونیسف از تمام طرف‌های درگیر در افغانستان خواسته است تا تلفات غیرنظامیان به ویژه کودکان را به حداقل برسانند.

همچنین یونیسف در این اعلامیه از نیروهای امنیتی و مخالفان مسلح خواسته است تا کودکان زیر ۱۸ سال را استخدام نکنند.

بر اساس گزارش یونیسف، در سال ۲۰۱۱ میلادی ۳۱۶ کودک زیر سن ۱۸ سال در تشکیلات مخالفان دولت و نیروهای امنیتی استخدام شده بودند.

یونیسف در حالی از طرف‌های درگیر در افغانستان خواسته است تا برای حفظ جان کودکان تلاش کنند که در تازه‌ترین مورد، ۹ کودک افغان بر اثر بمباران هواپیماهای ناتو در ولایت "لوگر" کشته شدند.

در همین حال سخنگوی اداره امنیت ملی افغانستان نیز از استخدام کودکان توسط طالبان برای حملات انتحاری خبر داده است.