نتایج نظرسنجی یک موسسه مشهور تحقیقات و نظرسنجی نشان می‌دهد حمله پهپادهای آمریکا به پاکستان، سومالی و یمن، نگرش‌های عمومی مردم نسبت به آمریکا را مخدوش کرده است.

به گزارش فارس، شبکه خبری «ای.بی.سی نیوز» د رگزارشی می‌نویسد افزایش روزافزون استفاده آمریکا از پهپادهای آمریکایی در دولت اوباما بر نگرش‌های عمومی مردم جهان از آمریکا تأثیر منفی داشته است.

این شبکه خبری ضمن اعلام این خبر افزود، نتایج تازه‌ترین بررسی یک موسسه مشهور تحقیقاتی، موسوم به «موسسه تحقیقات و نظرسنجی پو» نشان می‌دهد این حملات نگرش‌های عمومی نسبت به آمریکا را مخدوش کرده است.

موسسه تحقیقاتی پو امروز (چهارشنبه) اعلام کرد در ۱۷ کشور از ۲۱ کشور مورد تحقیق، بیش از نیمی از مردم حملات پهپادهای آمریکایی به پاکستان، یمن و سومالی را اقدامی ناپسند می‌دانستند.

نویسندگان این گزارش تحقیقاتی بر اساس یافته‌های به دست آمده می‌نویسند: «این برداشت عمومی وجود دارد که آمریکا یکجانبه عمل می‌کند و منافع سایر کشورها را در نظر نمی‌گیرد.»

نگارندگان این گزارش به ویژه به حملات آمریکا در کشورهای مسلمان‌نشین اشاره می‌کنند که مبارزات ضدتروریستی آمریکا در آنها به شدت مردود است.

به گزارش این شبکه خبری، کاخ سفید از اظهار نظر در مورد این گزارش خودداری کرده است.

استفاده از پهپادهای آمریکایی در دولت اوباما به شدت افزایش یافته است و این در حالی است که سازمان ملل استفاده از حملات این پهپادها را نقض حقوق بشر می‌داند، زیرا در این حملات تعداد زیادی از افراد غیرنظامی نیز کشته می‌شوند.

«اندرو کوهات »، رئیس این موسسه تحقیقاتی می‌گوید: «همان‌طور که می بینیم اوباما به وعده‌ای که داده بود مبنی بر اینکه برای استفاده از نیروهای نظامی به دنبال تأیید بین‌المللی خواهد بود، عمل نکرده است و استفاده از حملات پهپادها با نارضایتی عمومی مردم همراه است.»

کوهات می‌افزاید: «استفاده از این هواپیماها اکنون به مسئله‌ای در سطح جهان بدل شده است.»