در پی ادعای یک روزنامه صهیونیستی مبنی بر دیدار قریب‌الوقوع یک هیئت اسرائیلی با اعضای اخوان‌المسلمون مصر در واشنگتن، این جماعت تاکید کرد که به هیچ‌وجه به این دیدار تن نمی‌دهد.

به گزارش فارس، روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحرونوت از برنامه‌ریزی یک دیدار میان جماعت اخوان المسلمون مصر و اعضای کنست رژیم صهیونیستی خبر داد و ادعا کرد که این موضوع هنوز در دست بررسی است. سپس یکی از اعضای کنست اعلان کرد که این دیدار لغو شده است.

این روزنامه در شماره دیروز خود مدعی شد که یک هیئت از اخوان المسلمون با اعضای کنست در واشنگتن دیدار خواهد کرد و هدف از این دیدار نیز ایجاد همگرایی میان دو طرف بویژه در سایه بحران و تنش موجود میان مصر و اسرائیل است.

یدیعوت ادعا کرد که این نشست در پوشش دیدار مشترک اعضای کنست و نمایندگان پارلمانی مصر برگزار خواهد شد و در میان این نمایندگان برخی اعضای اخوان المسلمون نیز حضور دارند.

این روزنامه سپس اسامی هیئت اسرائیلی که قرار است به واشنگتن سفر کنند فاش کرد. سفری که قرار بود کاملا محرمانه باشد.

از سوی دیگر، "عبدالموجود راجح" عضو پارلمان مصر از حزب آزادی و عدالت در این باره گفت: این ادعای روزنامه صهیونیستی یدیعوت دروغین و جعلی است و حقیقت ندارد. جماعت اخوان المسلمون و اعضای حزب آزادی و عدالت، مطلقا با هیچ اسرائیلی دیدار نخواهند کرد.

وی در گفت‌وگو با روزنامه "المصری الیوم" گفت که وی اکتبر آینده برای ارائه چندین کنفرانس درباره انقلاب مصر به واشنگتن سفر خواهد کرد.

در چنین شرایطی، "موسی دیاب" مسئول فراکسیون تجمع ملی دموکراتیک ( ازعرب ۴۸) در کنست تاکید کرد که کنست دیدار هیئت اسرائیلی با هیئت اخوان المسلمون را لغو کرده است.