صدراعظم آلمان روز گذشته علیرغم فشار کشورهای حوزه یورو برای اعمال برنامه‌های رشد اقتصادی، خواستار اصلاحات اقتصادی بلندمدت به منظور حل بحران اروپا شد.

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری یورونیوز، "آنگلا مرکل" صدراعظم آلمان روز گذشته در برلین با تأکید بر اعمال اصلاحات اقتصادی بلندمدت گفت: «دور شدن از اصلاحات بلندمدت به زیان اروپا است.»

وی با اشاره به اینکه اقتصاد اروپا در آستانه رکود اقتصادی گفت: «ما اروپایی می‌خواهیم که در آن مسئولیت‌ها و کنترل مشترک باشد و از سوی یک نهاد واحد کنترل شود.»

وی در هفته های اخیر با درخواست بسیاری از همتایان اروپایی خود از جمله "فرانسوا اولاند" رئیس جمهور فرانسه نسبت به اجرای برنامه‌های رشد اقتصادی مخالفت کرده است.

مرکل برای اعمال برنامه های رشد اقتصادی از جانب کشور‌های حوزه یورو به ویژه فرانسه تحت فشار قرار دارد.

انتشار این خبر درحالی صورت می گیرد که مرکل چندی پیش اعلام کرد که برای ایجاد اتحادیه سیاسی و اتخاذ سیاست‌های بودجه مشترک در ناحیه یورو برای حل بحران موجود در منطقه تلاش خواهد کرد.

وی همچنین در در دیدار با "خوزه مانوئل باروسو" رئیس کمیسیون اروپایی ضمن تأکید بر ایفای نقش بیشتر نهادهای مالی اتحادیۀ اروپا بر رعایت سیاست مالی سختگیرانه تر در کشورهای اروپایی تاکید کرده بود.