دادگاه حریری برای از بین بردن توافق گروه‌های لبنانی در گفتگوهای ملی، امروز و فردا نشست استماعی را با حضور دادستان و نمایندگان متضررین و وکلای مدافع برگزار می‌کند.

به گزارش فارس به نقل از عربی پرس، اتاق درجه یک دادگاه بین المللی ویژه ترور رفیق جریری نشست استماع خود را در روزهای ۱۳ و ۱۴ (امروز و فردا) برای ارائه اظهارات دادستانی، وکلای مدافع و نمایندگان قانونی متضرران این ترور برگزار می‌کند.

در اوایل ماه می گذشته وکلای مدافع چهار متهم این دادگاه دلایلی را در غیر قانونی بودن این دادگاه و غیر تخصصی بودن آن ارائه کرده بودند.

دادگاه اعلام کرده است که این جلسه را برای ارائه دلایل اظهارات مطرح شده اختصاص داده است، این اولین باری است که نمایندگان متضرران و وکلای مدافع در نشستی علنی که در دادگاه برگزار می شود، دیدگاه‌های خود را مطرح می‌کنند.

دادگاه بین‌المللی لبنان که سیاسی کاری خود را پیش از این بارها به اثبات رسانده، بار دیگر یکی از نشست‌های تفرقه افکنانه خود را درست زمانی برگزار می کند که گروه های سیاسی لبنان با حضور در گفتگوهای ملی موفق به رسیدن به اجماعی ملی برای افق سیاست‌های این کشور شده‌اند.

این دادگاه پیش از این نیز هنگامی که گروه‌های سیاسی برای نخست وزیری نجیب میقاتی توافق کرده بودند، حکم اولیه خود را صادر کرده بود تا شاید مانع از تشکیل دولت توسط میقاتی شود.