نخست وزیر دولت حماس خطاب به صدها دانش آموز فلسطینی شرکت کننده در اردوهای تابستانی تاکید کرد: نسل کنونی شاهد پیروزی و آزادی فلسطین خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، "اسماعیل هنیه" در مراسم گشایش این اردوها تصریح کرد: پیروزی به دست شما رقم می‌خورد، شما همواره بر حق بوده‌اید.

وی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های دست اندرکاران این اردوها، به آنان توصیه کرد که همواره احساس مسئولیت داشته باشند.

این رهبر فلسطینی خطاب به متولیان اردوها اظهار داشت: دانش آموزان امانتی در دست شما هستند، لذا از آنان به نحو احسن محافظت کنید.

از سوی دیگر، یکی از آزادگان فلسطینی گفت: این اردوگاه‌ها پرورشگاه نسل‌های اسلامی به شمار می‌رود، نسل‌هایی که به زودی مسجد مبارک الاقصی و اسرا را آزاد خواهند کرد.

"مازن فقها" ضمن نثار درود و سلام به اسرای پایدار در داخل زندان‌ها، افزود: ملت فلسطین هرگز شما را فراموش نخواهد کرد و دلیل آن همین اردوهای تابستانی است که با شعار "شرافتمندانه زندگی خواهیم کرد" برگزار می‌شود و هدف از انتخاب این شعار تمجید از رشادت‌های شما پس از پیروزی در نبرد کرامت است.

جنبش مقاومت اسلامی "حماس" اردوهای تابستانی امسال را با شعار " شرافتمندانه زندگی خواهیم کرد " برگزار می‌کند. این اقدام به منظور تجلیل از مقام شامخ اسرا و رشادت‌های آنان صورت می‌گیرد.

در این اردوها ۷۰ هزار دانش آموز از تمامی مقاطع تحصیلی شرکت کرده‌اند.