تحقیقات جدید نشان می‌دهد: غذاهای ناسالم مانند چیپس و شیرینی برای افرادی که خواب کافی نداشته‌اند، جذابتر هستند.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، محققان که در حال بررسی نقاط مغزی فعال در هنگام دیدن غذاهای سالم و ناسالم توسط افراد بودند، دریافتند که مناطقی از مغز در افرادی که اخیرا دچار کم خوابی بوده‌اند هنگام مشاهده غذاهای ناسالم فعال می‌شوند.

دکتر «ماری پیر انج» از پژوهشگران دانشگاه کلمبیا با اشاره به یافته‌های تحقیق انجام شده می‌گوید: ما مناطقی را پیدا کردیم که با انگیزه و پاداش مرتبطند، این مناطق که در موارد اعتیاد و رفتارهای جست‌وجوکننده رضایت هم درگیر هستند، در مواقع کم خوابی فعال تر می‌شوند.

این تحقیق، بر روی ۲۵ زن و مرد با وزن نرمال انجام شد که پس از ۹ شب کم خوابی (چهار ساعت در شب) مورد MRI قرار گرفتند. این تصویربرداری دوباره پس از پنج شب با خواب کافی تکرار شد. هنگامی که افراد درون دستگاه اسکن MRI قرار داشتند، تصاویر غذاهای سالم مانند میوه و سبزیجات و ناسالم مانند شکلات و پیتزا به نمایش درآمد.

محققان دریافتند: مراکزی در مغز که به عنوان مراکز پاداش شناخته می‌شوند، تنها در افرادی که کم خوابی داشتند، فعال می‌شود؛ در حالی که این مرکز هنگام مشاهده تصاویر غذاهای ناسالم در افراد با خواب کافی فعال نشد.

یافته‌های این پژوهش نشان داد: این پدیده به کنترل شناختی افراد مرتبط است. دفاع افراد در مواقع خستگی و کم خوابی ضعیف می‌شود. حتی اگر مطمئن باشند که نباید از یک غذای خاص بخورند، ممکن است در مواقع خستگی اقدام به خوردن آن کنند.