نخست وزیر لبنان تاکید کرد: سلاح مقاومت که در راستای مقابله با دشمن اسرائیلی است، برای من سلاحی مقدس است.

به گزارش فارس، نجیب میقاتی نخست وزیر لبنان در گفتگو با شبکه تلویزیونی المیادین تصریح کرد که مهم ترین مسایل در گفتگوهای ملی با تاکید بر سیاست کناره گیری و بی طرفی لبنان در مورد محورهای منطقه ای بود که در راستای منافع این کشور اتخاذ شد.

وی در مورد سلاح حزب الله لبنان تاکید کرد که این سلاح در نتیجه اشغالگری خاک لبنان به وجود آمده و فواید خود را نیز نشان داده است. سرزمین‌های اشغالی لبنان تنها با تلاش‌های حزب الله بوده که آزاد شده است.

وی سلاح حزب الله را سلاحی مقدس دانست و تاکید کرد: این سلاح برای من در مقابله با دشمن مقدس است، البته برخی لبنانی ها نسبت به این سلاح ابراز نگرانی می کنند، اما من به آنها اطمینان می دهم که این سلاح علیه آنها نخواهد بود.

میقاتی با اشاره به انگیزه های برخی گروه ها برای فتنه انگیزی در لبنان تاکید کرد که اگر اقدامات برخی حکما نبود، قطعا فتنه در کشور ایجاد شده بود، او البته با ابراز اطمینان نسبت به دستگاه های امنیتی تاکید کرد که هیچ گزارش امنیتی به دست ما نمی رسد، مگر اینکه بعد از مدتی صحت اطلاعات آن مشخص می شود.

وی در مورد دعوت سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان به برگزاری کنگره ملی عمومی برای گفتگوها ابراز داشت: ما منتظر هر طرحی هستیم تا اجرای توافق طایف را کامل کنیم.

میقاتی در مورد بیانیه گفتگوهای ملی تاکید کرد که موضوع پایبندی به توافق طایف و همچنین تاکید بر کنترل مرزهای سوریه با لبنان از محورهای توافق شده دراین بیانیه بود.