گروهی از معترضان آرژانتینی روز گذشته با تجمع در برابر مقرهای اصلی شرکت نفت آرژانتین، ضمن به آتش کشیدن پرچم‌های انگلیس خواستار توقف استفاده از تانکرهایی شدند که پرچم انگلیس دارند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، گروهی از معترضان آرژانتینی روز گذشته با تجمع در برابر شرکت نفت این کشور به استفاده از تانکرهایی با پرچم انگلیس اعتراض کردند.

گروه چپگرای "کبراچو" این تظاهرات را سازماندهی شده بود که در تعدادی از راهپیمایی‌های ضد انگلیسی در جریان سی‌امین سالگرد اشغال جزایر فالکلند توسط انگلیس حضور داشتند.

بر اساس این گزارش، یکی از کهنه سربازان جنگ ۱۹۸۲ آرژانتین و انگلیس، پرچم انگلیس را سوزاند و به جمع سایر تظاهرات‌کنندگانی که خواستار توقف استفاده از تانکرهای دارای پرچم انگلیس توسط کمپانی نفتی YPF SA هستند، پیوست.

در واکنش به این روند نیز این شرکت نفتی اعلام کرد که هیچ برنامه‌ای برای ادامه استفاده از کشتی‌های دارای پرچم انگلیس به منظور نقل و انتقال نفت ندارد.

"آرتورو پورسیلی"، وزیر دفاع آرژانتین روز دوشنبه از لوحی در بوئنوس آیرس، پایتخت آرژانتین، با هدف پاسداشت "قهرمانان آرژانتینی مالویناس" پرده‌برداری کرد و اعلام داشت که کریستینا فرناندز، رئیس‌جمهوری آرژانتین ۱۰ ژوئن را "روز تایید حقوق آرژانتین در مورد جزایر مالویناس" اعلام کرده است.