رئیس جمهور ونزوئلا که با سرطان دست و پنجه نرم می‌کند، آمادگی خود برای نامزدی در انتخابات آینده ریاست‌جمهوری این کشور را اعلام کرد.

به گزارش مانیتورینگ فارس، شبکه پرس‌تی‌وی گزارش داد «هوگو چاوز» رئیس‌جمهور ونزوئلا رسما نامزدی خود را در انتخابات ریاست جمهوری این کشور که قرار است در ماه اکتبر سال جاری برگزار شود، اعلام کرده است.

هوگو چاوز که به نظر می‌رسد در وضعیت جسمانی خوبی به سر می‌برد روز دوشنبه (۲۲ خرداد، ۱۱ ژوئن) در اولین حضور خود در ملا عام از زمان مبارزه بلند‌مدتش با سرطان، از سوی جمعیت گسترده‌ای از حامیانش در کاراکاس پایتخت ونزوئلا ، مورد استقبال قرار گرفت.

حامیان این رهبر ۵۷ ساله در حالی که پیراهن‌ها و کلاه‌های قرمز حزب سوسیالیست را بر تن و تصاویری از این رئیس‌جمهور را در دست داشتند هنگامی که وی به مرکز ملی انتخابات در کاراکاس رفت تا رسما نامزدی خود را در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کند، ابراز خوشحالی کردند.

آنا لوزاردو، یک مددکار اجتماعی گفت: "هر یک از ما سربازان چاوز هستیم و قصد داریم به وی رای دهیم."

چاوز در حالی که ظاهرا گمانه زنی‌ها در رابطه با این که ممکن است نتواند برای دور دیگری بر سر قدرت باشد را رد می‌کرد، خطاب به جمعیت گفت: "سال سختی بود اما اکنون من اینجا در مقابل شما هستم!"

وی در حالی که نسخه امضا شده‌ای از برنامه دولت پیشنهادی‌اش را به مسئولان انتخابات می‌داد، افزود: "من این را به شما می‌دهم و متعهد می‌شوم مبارزه کنم و پیروز شوم."

رئیس جمهور ونزوئلا که از بیماری سرطان رنج می‌برد تاکنون دو بار تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

مبارزه چاوز با سرطان اخیرا وی را وادار کرده است کمتر در ملا عام حاضر شود و این امر در رابطه با این که آیا سلامتی وی مانعی بر سر مبارزات انتخاباتی‌اش محسوب می‎شود، سوالاتی را به وجود آورده است.

این درحالی است که سطح محبوبیت چاوز در طول سال گذشته بالای ۵۰ درصد بوده است. وی از سال ۱۹۹۸ تاکنون به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا در راس قدرت قرار دارد.