یكی از نمایندگان پارلمان تركیه مدعی شد: "سازمان اطلاعات مركزی آمریكا اخیرا عملیات‌های محرمانه خود را با حمایت‌های نخست‌ وزیر تركیه در سوریه افزایش داده است."

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رفیق اریلماز، یكی از نمایندگان حزب جمهوری مردم تركیه، از بزرگترین حزب‌های مخالف دولت این كشور در گفت‌وگو با روزنامه تركیه‌ای رادیكال، اظهار كرد: آمریكا اخیرا در انجام تحقیقات خود در سوریه شكست خورده است و به همین دلیل سازمان اطلاعات مركزی آمریكا (سیا) اخیرا عملیات‌های محرمانه خود را در شمار زیادی از شهرهای سوریه افزایش داده است.

وی افزود: عملیات‌های سازمان سیا از سوی رجب طیب اردوغان، نخست‌ وزیر تركیه با هدف بركناری نظام سوریه، حمایت می‌شوند كه در پی آن شماری زیادی از مردم بی‌گناه سوریه نیز كشته شدند.

این نماینده تركیه‌ در ادامه عنوان داشت: اگر دقت كنیم می‌بینیم كه عملیات‌های محرمانه پس از آنكه دولت واشنگتن احساس كرد قادر به بركناری نظام بشار اسد نیست با استفاده از سلاح‌های سنگین آغاز شد.

وی همچنین تاكید كرد: پس از انجام هر عملیات تروریستی در سوریه، رجب طیب اردوغان بدون تاكید بر گروه مجری این عملیات فریاد عدالت‌خواهی برآورده و دولت بشار اسد را به طور مستقیم متهم می‌كند و تلاش می‌كند تا به این شكل بر عملیات‌های محرمانه‌ای مذكور سرپوش بگذارد!

این مقام گفت: ما اخیرا اطلاعات جدیدی را در خصوص استفاده از نیروهای سیا در مرزهای تركیه برای انجام عملیات‌های مسلحانه علیه شهرهای سوریه دریافت كرده‌ایم.

این مسئول تركیه در پایان از دولت تركیه درخواست كرد تا در عملیات‌های محرمانه سیا هیچ دخالتی نكند چرا كه این مساله به نفع دولت تركیه نخواهد بود.