ارتش رژیم صهیونیستی برای افزایش آمادگی خود در برابر حمله‌های موشكی و وقوع "هر سناریویی در سایه انقلاب‌های عربی" مانور پر هزینه‌ای را برای منتقل كردن صدها هزار اسرائیلی به اماكن امن اجرا می‌كند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه یدیعوت آحارونوت در خبری از مانورارتش رژیم صهیونیستی برای انتقال صدها هزار اسرائیلی به سوی مناطق ایلات و نقب در صورت وقوع حملات موشكی خبرداد.

در این گزارش آمده كه رژیم صهیونیستی برای هر خطر احتمالی خود را آماده می‌كند. هدف از این مانوراین است كه در صورت حمله موشكی گسترده به شهرهای موجود در اراضی اشغالی، نیروهای اسرائیلی بتوانند تمام ساكنان را از آن مناطق خارج كنند.

در گزارش روزنامه آحارونوت آمده است كه مانور مذكور فقط برای آماده سازی در زمان حمله‌های موشكی نیست بلكه برای آمادگی در مقابل حوادث طبیعی مانند زمین لرزه نیز است، اما هدف اصلی این طرح افزایش آماده سازی مردم برای مقابله با هر سناریوی احتمالی در سایه انقلاب‌های عربی است.

دو میلیون و نیم شِكل (واحد پول رژیم صهیونیستی) برای آغاز این مانور اختصاص داده شده است، اما اجرای این طرح نیازمند صدها میلیون شِكل و در صورت تصویب طرح مذكور این مبلغ از سوی وزارت دارایی فراهم می‌شود.