نخست وزیر دولت حماس تاكید كرد: ملت فلسطین خواهان برقراری آشتی ملی هستند چرا كه این مساله نه تنها به ضرر آنها نیست بلكه باعث تحكیم وحدت ملی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، اسماعیل هنیه، نخست وزیر دولت حماس روز یكشنبه در دیدار با جمعی از اعضای سیزدهمین كاروان "مایل‌ها برای لبخند " در غزه عنوان داشت: مردم فلسطین خواهان برقراری هرچه سریعتر آشتی ملی هستند چرا كه این مساله نه تنها به ضرر مقاومت ملی، حقوق و آرمان‌های فلسطین نبوده و باعث افزایش همكاری‌های امنیتی با رژیم اشغال‌گر نمی‌شود بلكه باعث وحدت و یكپارچگی ملی خواهد شد.

وی افزود: حضور كاروان‌های كمك رسانی به غزه در حقیقت نشان از آن دارد كه مساله فلسطین یك مساله محوری برای جهان عرب و سایر كشورهاست و ملت فلسطین در رویارویی با رژیم اشغالگر تنها نیستند.

نخست وزیر دولت حماس تاكید كرد: ملت فلسطین به همه ارزش‌ها، آرما‌ن‌ها و حقوق خود پایبند است و هرگز از آنها تحت هیچ شرایطی دست نخواهد كشید و به زودی محاصره غزه به پایان خواهد رسید.

وی در ادامه افزود: كاروان‌های كمك رسانی به غزه در حقیقت پیام‌آور پیروزی مردم غزه بر محاصره رژیم اشغالگر هستند چرا كه رژیم اشغالگر زمانی كه غزه را به محاصره درآورد قصد داشت كه این شهر را از محیط اطراف آن و تاریخ و تمدنش به طور كلی جدا كند اما خداوند در حقیقت شهر غزه را دروازه آزادی فلسطین قرار داد چرا كه غزه در نهایت كوتاه‌ترین راه به سوی بیت‌المقدس و مسجد الاقصی خواهد بود.