شکست طرح توطئه علیه نخست‌وزیر عراق، رهبر فهرست العراقیه را شوکه و راهی بیمارستان کرد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری "النخیل"، منابع آگاه نزدیک به "ایاد علاوی" رهبر فهرست العراقیهٔ اعلام کردند که وی در حال حاضر در یکی از بیمارستان‌های منطقه کردستان بستری شده است.

این منابع اعلام کردند: علاوی طی چند روز اخیر دارای کسالت بود و به همین دلیل اکنون بستری است و وضعیت سلامت وی ناپایدار است.

یک منبع آگاه گفت: دلیل وخیم شدن حال علاوی، شکست طرح او و تعدادی از رهبران سیاسی عراق برای سلب رای اعتماد از "نوری المالکی" نخست‌وزیر عراق بود.

وی افزود: وضعیت سلامتی علاوی طی چند روز اخیر در حالتی ناپایدار بود و وی دردهایی در سینه خود داشت.

"جلال طالبانی" رئیس‌جمهور عراق دیروز با صدور بیانیه‌ای از شکست طرح سعودی، قطری و ترکی علیه دولت کنونی عراق خبر داد و اعلام کرد که امضا‌های جمع‌آوری شده علیه دولت مالکی به حد نصاب لازم برای ارائه به پارلمان و سلب رای اعتماد از این دولت نرسیده است و این به منزله یک شوک به رهبر بیمار فهرست العراقیه بود.

وی که به رغم حمایت آل سعود و آمریکا در انتخابات اخیر عراق به قدرت چندانی دست نیافت، و تمامی کارشکنی‌هایش علیه روند سیاسی عراق به جایی نرسید و صرفا موجب ایجاد اختلالاتی در اداره کشور شد، امیدوار بود که بتواند با کلید زدن طرح توطئه سلب رای اعتماد از مالکی، انتقام خود را از او بگیرد و بار دیگر بر کرسی قدرت تکیه بزند.