روزنامه دیلی میل گزارش داد، به گوردن براون برای حضور در یك كنفرانس چهار ساعته بیش از ۱۲۰ هزار پوند پرداخت شد كه بدین ترتیب نخست‌وزیر سابق انگلیس برای حضور در این كنفرانس برای هر دقیقه ۵۰۰ پوند دریافت كرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه دیلی میل، گوردن براون نخست وزیر سابق انگلیس برای سخنرانی در یك كنفرانس در روسیه در ماه فوریه بیش از ۱۲۰ هزار پوند دریافت كرد. این در حالی است كه خود او دریافت حتی یك پنی را تكذیب می‌كند.

براون در "گردهمایی روسیه" كه معادل روسی "نشست جهانی اقتصاد" در سوئیس است، برای اقتصاددانان سخنرانی كرد.

ولادیمیر پوتین نیز در این نشست سخنرانی كرد. براون در نشست مذكور سخنران میهمان بود.

بانك "سبربانك" كه متعلق به كرملین است و بانك سرمایه‌ گذاری "ترویكا دیالوگ" یكی از قدیمی ترین موسسات سرمایه‌گذاری خصوصی در روسیه سازمان دهی نشست مذكور را برعهده داشتند.

براساس این گزارش، به گوردن براون برای حضور در این نشست ۱۲۴ هزار و ۴۹۶ پوند علاوه بر چهار هزار پوند هزینه‌های پرواز و اقامت برای او و همكارانش پرداخت شد.

پیش از این شخصیت‌های معروف دیگری از انگلیس مانند "تونی بلر"، نخست‌وزیر اسبق این كشور در نشست‌هایی در روسیه شركت كرده بودند.

این موضوع نشان دهنده آن است كه به رغم روابط نه چندان مطلوب انگلیس و مسكو، مقامات ارشد حزب كارگر دارای روابط نزدیكی با روسیه هستند.

بلر نیز در نشست‌هایی در روسیه شركت كرده و گفته می‌شود برای یك نشست در ماه نوامبر گذشته ۶۱ هزار پوند دریافت كرده بود.

برخی اعضای پارلمان انگلیس از گوردن براون به خاطر دریافت این مبلغ انتقاد كردند. اما سخنگوی او اظهار داشت: حتی یك پنی از پول‌های دریافتی به حساب شخصی آقای براون نرفته است.