یكی از رهبران ارشد گروه شبه‌نظامیان الشباب مرتبط با القاعده در سومالی موضوع تعیین جایزه برای سر رهبران این گروه از سوی اوباما را مورد تمسخر قرار داد و وی نیز برای دستگیری اوباما ۱۰ شتر و برای سر هیلاری كلینتون ۲۰ مرغ جایزه تعیین كرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبكه خبری سی.ان.ان، فؤاد محمد خلف، یكی از فرماندهان ارشد جنبش شبه‌نظامی الشباب در سومالی تعیین ۳۳ میلیون دلار جایزه برای رهبران این جنبش از سوی دولت باراك اوباما، رئیس‌جمهور آمریكا را مورد تمسخر قرار داد.

دولت اوباما این میزان جایزه را برای اطلاعات منجر به دستگیری و یا كشته شدن هفت عضو ارشد الشباب تعیین كرده بود.

محمد خلف تعیین جایزه از سوی آمریكا را حمله‌ای دیگر علیه مسلمانان دانست و رهبران آمریكا را "كافر" نامید.

وی در فیلمی كه بر روی چند وب سایت منتشر شده، می‌گوید: هر كسی كه برای مجاهدین اطلاعاتی درباره محل حضور اوبامای كافر و زن بیل كلینتون كه هیلاری كلینتون نام دارد بیاورد، من به او جایزه می‌دهم.

دولت اوباما برای سر خلف پنج میلیون دلار و هفت میلیون دلار برای سر احمد عبدی محمد، جایزه تعیین كرده است. دولت آمریكا در مجموع برای هفت رهبر ارشد الشباب ۳۳ میلیون دلار جایزه تعیین كرد.

خلف با اقدام متقابل خود این اقدام آمریكا را مورد تمسخر قرار داده و اظهار داشت: هر كس به مجاهدین كمك كند تا محل حضور اوباما و هیلاری كلینتون را پیدا كنند ۱۰ شتر برای اطلاعات منجر به دستگیری اوباما و ۱۰ مرغ و ۱۰ خروس برای كلینتون دریافت خواهد كرد.

این اولین باری است كه دولت آمریكا برای اعضای گروه الشباب جایزه تعیین می‌كند. این گروه مرتبط با القاعده متهم به انجام حملات تروریستی در سومالی، اوگاندا و كنیا است.